Smaller Default Larger

Ocalić tożsamość – to tytuł projektu realizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce. Przybliżył on mieszkańcom historię starszych pokoleń. Projekt zakończono, a co pozostało? Kilkaset starych fotografii i dokumentów, niezwykłe historie, ogrom wspomnień i emocji.

 


W 2009 roku zwróciliśmy się z prośbą do mieszkańców o udostępnienie rodzinnych fotografii. Trafiło do nas kilkaset zdjęć z lat 20 – 50 XX w. przedstawiających życie mieszkańców, ówczesną architekturę i krajobraz gminy Dąbrówka. Z najciekawszych powstała wystawa otwarta 25 października 2009 r.


Zachęcamy do obejrzenia prezentacji stworzonej z materiałów zamieszczonych na wystawie.

PREZENTACJA


W 2011 r. , dzięki pozyskanym środkom unijnym, wydano wyjątkową publikację – album ze zdjęciami i dokumentami społeczności gminy Dąbrówka  pt. „Ocalić tożsamość”. Książka zawiera fotografie opatrzone poruszającymi historiami mieszkańców naszej gminy. Promocja albumu odbyła się 16 grudnia.

 


Obejrzyj prezentację z fotografiami mieszkańców.


Więcej o projekcie:

wystawa

promocja albumu


W 2013 r. Gminne Centrum Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrówce wzięły udział w warsztatach archiwizacji i tworzenia baz danych zdjęć i dokumentów. Warsztaty organizowane były przez ośrodek KARTA w ramach projektu Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej (CATL). Rozpoczęliśmy prace nad naszą bazą zdjęć, których część jest dostępna na stronie: www.dabrowka.archiwa.org.


Cyfrowe archiwum tradycji lokalnej jest kontynuacją odkrywania historii naszej małej ojczyzny.  Zachęcamy mieszkańców do przekazywania zdjęć oraz dokumentów do Gminnego Centrum Kultury. Wspólnie możemy ocalić naszą tożsamość.

KALENDARZ WYDARZEŃ