Smaller Default Larger

Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrówce to zmodernizowana, nowoczesna placówka dostosowana do potrzeb zarówno najmłodszych jak i starszych czytelników.
Dzięki pozyskanym funduszom unijnym oraz środkom finansowym samorządu gminy Dąbrówka poprawione zostały warunki lokalowe, estetyka i funkcjonalność pomieszczeń. Za cel postawiliśmy sobie stworzenie przyjaznej i rodzinnej atmosfery głównie w wypożyczalni dla dzieci. Mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania odbiorców.
Nadzór merytoryczny nad biblioteką sprawuje Biblioteka Powiatowa w Wołominie oraz Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Wojewódzka, z siedzibą przy ul. Koszykowej 26 w Warszawie.
 Głównym celem statutowym Biblioteki w Dąbrówce jest popularyzacja książki i wiedzy, działalność kulturalna w szerokim tego słowa znaczeniu, rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych i informacyjnych, upowszechnianie kultury i czytelnictwa. Priorytetem jest edukacja i przygotowanie najmłodszych do bardzo wczesnych kontaktów zarówno z  książką jak i biblioteką. W swojej ofercie biblioteka posiada  literaturę piękną dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy dla studentów, czasopisma bieżące oraz bezpłatny dostęp do Internetu. Zarówno dzieci jak i młodzież mogą korzystać ze zmodernizowanej wypożyczalni, wyposażonej w kolorowe, dostosowane do potrzeb najmłodszych regały biblioteczne, a także spędzić czas grając w gry edukacyjne bądź oglądając ekranizacje ulubionych książek. Wypożyczalnia pełni również funkcję dziecięcej czytelni i kącika malucha.

 

Historia GBP

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31