Smaller Default Larger

22 maja członkowie Klubu Kulturalnego pod opieką p. Anny Manieckiej i p. Doroty Rurarz pojechali do Teatru Polskiego na przedstawienie autorstwa Williama Szekspira pt. „Król Lear”. Spektakl wyreżyserował Jacques Lassalle, a w roli tytułowej wystąpił Andrzej Seweryn.

W ramach kwietniowego wyjazdu członkowie Klubu Kulturalnego pod opieką p. Urszuli Przetackiej i p. Olgi Pakuły z Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce oraz p. Tomasza Rurarza mieli przyjemność obejrzeć wystawę pt. „Titanic the Exhibition” w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.

W czwartek 31 marca członkowie Klubu Kulturalnego mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach pod hasłem „Od dialogu do rozmowy, czyli od filozofii do praktyki”. Zajęcia poprowadziła p. Jolanta Denejko - reżyser teatralny, absolwentka krakowskiej PWST, niegdyś studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień prowadzi ona warsztaty teatralne dla osób w różnym wieku - dzieci, młodzieży i dorosłych m. in. w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce. Zajęcia odbyły się w sali sportowej Gminnego Centrum Kultury.


W poniedziałek 29 lutego członkowie Klubu Kulturalnego, jak co miesiąc, wybrali się na wycieczkę - tym razem do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Jest to jedna z najstarszych i najlepiej rozpoznawalnych instytucji filmowych w Polsce.
Pierwszym punktem naszej wycieczki były warsztaty charakteryzatorskie, podczas których mogliśmy odkryć w sobie prawdziwych artystów, popuścić wodze fantazji i stworzyć na dłoni lub głowie kolegi ranę otwartą, postrzałową czy choćby otarcie. Okazało się, że wśród nas jest wiele osób o ukrytych talentach. Być może w przyszłości zasilą oni szeregi charakteryzatorów w największych wytwórniach filmowych na świecie i będą pracować przy najlepszych hollywoodzkich produkcjach.

W środę 16 grudnia członkowie Klubu Kulturalnego (niestety w nieco „okrojonym” składzie) pod opieką p. Anny Manieckiej z Gminnego Centrum Kultury oraz p. Doroty Rurarz wybrali się do Teatru Palladium w Warszawie. Mieliśmy przyjemność obejrzeć (i wysłuchać) piosenek z musicalu pt. „FAME”, przygotowanych przez Mazowiecki Teatr Muzyczny.

Słyszeliście kiedyś o Escape Rooms? A może graliście w tego typu gry komputerowe? W listopadzie członkowie Klubu Kulturalnego, który na dobre wznowił swoją działalność, mieli okazję wybrać się do jednego z wielu miejsc w Warszawie oferujących przeniesienie się do świata gry komputerowej.

W ostatni piątek października członkowie Klubu Kulturalnego pod opieką pani Doroty Rurarz oraz pań z Gminnego Centrum Kultury - Olgi Pakuły i Katarzyny Gmurczyk mieli okazję odwiedzić nowo otwarte Muzeum Warszawskiej Pragi. Ma ono swoją siedzibę przy ulicy Targowej w trzech zabytkowych kamienicach – najstarszych zachowanych budynkach w tej dzielnicy Warszawy.
Na początku, w oczekiwaniu na panią przewodnik, mieliśmy przyjemność podziwiać Pragę z tarasu widokowego na terenie muzeum. Bazar Różyckiego z góry może nie wygląda imponująco, ale trudno zaprzeczyć, że jest nieodłącznym elementem kojarzącym się z prawobrzeżną Warszawą.

W czwartkowy wieczór 26 lutego członkowie zyskującego sobie coraz większe uznanie Klubu Kulturalnego wybrali się na wieczorny spektakl „Romeo i Julia” do warszawskiego Teatru Buffo. Wydarzenie artystyczne przyciągnęło tłumy amatorów teatru muzycznego, a sala w całości zapełniona była widzami w bardzo różnym wieku. Już ten fakt zasługuje na uznanie, tym bardziej że spektakl grany jest już od 2004 roku.

Ostatniego dnia nauki przed feriami zimowymi, czyli 16 stycznia, Klub Kulturalny wybrał się do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach. Tematem, którym się zajęliśmy był „happening i performance”. Lekcję poprowadziła sympatyczna pani, studentka historii sztuki współczesnej.

Historia Żydów w Polsce sięga już ponad 1000 lat. W piątek 12 grudnia członkowie Klubu Kulturalnego wybrali się do warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich, aby lepiej poznać zarówno ich przeszłość jak i współczesną kulturę. Muzeum jest podzielone na 8 galerii, z których każda opowiada o kolejnych etapach w historii – od przybycia Żydów na ziemie polskie, przez rozwój kultury i burzliwe wydarzenia sprzed wieków, aż po współczesność.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31