Smaller Default Larger

Słyszeliście kiedyś o Escape Rooms? A może graliście w tego typu gry komputerowe? W listopadzie członkowie Klubu Kulturalnego, który na dobre wznowił swoją działalność, mieli okazję wybrać się do jednego z wielu miejsc w Warszawie oferujących przeniesienie się do świata gry komputerowej.


W stolicy można znaleźć kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tego typu miejsc. My odwiedziliśmy Escape Room na warszawskim Starym Mieście. Podzieleni na sześć pięcioosobowych zespołów wybraliśmy pokoje (Komnata Zbrodni, Klątwa Pustelnika lub Warszawska Starówka), w których zostaliśmy zamknięci na dokładnie godzinę, bo tyle wynosił czas na rozwikłanie licznych zagadek ukrytych w pomieszczeniu. Muszę przyznać, że nie należało to do najłatwiejszych zadań. Musieliśmy wykazać się kreatywnością, sprytem oraz umiejętnością gry zespołowej. Z każdym pokojem związana była zupełnie odrębna historia, ale we wszystkich uczestnicy otoczeni byli mnóstwem pozornie przypadkowych przedmiotów i całą masą kłódek na klucz lub szyfr. Naszym zadaniem było otworzyć je wszystkie, by w końcu w ostatniej skrzynce lub sejfie znaleźć klucz do drzwi pokoju. Nie mieliśmy co liczyć na skomplikowane mechanizmy uruchamiane dźwigniami czy przesuwające się ściany, tak, jak to bywa w filmach czy grach komputerowych, ale mimo to zabawa dostarczyła nam wielu emocji i adrenaliny.


Mimo wielkiego poziomu trudności w każdym pokoju większość drużyn poradziła sobie z zagadkami i udało im się wyjść z pomieszczeń. Tym, którzy nie dali rady rozwiązać wszystkich zagadek, mimo wszystko gratuluję wytrwałości i walki do końca. Myślę, że wyjazd wszystkim się podobał i jestem przekonana, że przynajmniej część z nas wróci jeszcze kiedyś do tego typu miejsca. A tymczasem czekamy na kolejny wyjazd Klubu Kulturalnego!


Patrycja Szczepanik

 

01
01
02
02
03
03

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ