Smaller Default Larger

20 marca do sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury przybyli mali widzowie.
Dzieciaki wraz z opiekunami z Przedszkola Samorządowego pod „Wesołym Ekoludkiem” obejrzały projekcję filmową komedii opowiadającej o wygnanym z parku do miasta Wiewiórze, który organizuje ekipę do obrabowania spiżarni z orzechami.
Droga Wiewióra do jego socjalnego nawrócenia zaczyna się od wypadku z kramem z migdałami. Splot niefortunnych wypadków sprawia, że wózek wybucha, zaś eksplozja obraca w drzazgi największe drzewo w parku, w którym gromadzone były zapasy na zimę dla wszystkich lokalnych zwierząt. Obarczony winą za straty Wiewiór zostaje wygnany do miasta. Tam wydaje się, że czeka na niego tylko śmierć. A jednak, szczęśliwym trafem, odkrywa sklep z orzechami, który okazuje się przykrywką dla bandytów chcących okraść bank. I tak, wiewiór łączy siły ze starymi znajomymi, żeby wyczyścić spiżarnię.


Dużą zaletą "Gangu Wiewióra" były sympatyczne postaci. Oprócz tytułowego gryzonia, który okazuje się mądrym i dobrym bohaterem, widzów zauroczył jego szczurzy pomocnik, a także rodzeństwo bobrów i mopsica z zakręconym ogonkiem.
Otóż jak na współczesną animację bajka jest dosyć stonowana – nie ma w niej wrzasków, głośnych scen akcji ani przemocy. Seans przebiegł przyjemnie, bez krępujących niespodzianek. Na koniec dzieci ucieszył taniec zwierzątek w rytm piosenki "Gangnam Style”.

 

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29