Smaller Default Larger

23 marca w GCK odbyły się warsztaty świąteczne zorganizowane przy współpracy GBP w Dąbrówce, podczas których uczestnicy mogli kreatywnie wykonać ozdoby wielkanocne. Osoby zgromadzone własnoręcznie lub w towarzystwie najbliższych wykonywały m.in. palmy wielkanocne, wiszące dekoracje lub stroiki świąteczne. Nie zapomnieliśmy o najmłodszych mieszkańcach. Dwa stoiska zostały dedykowane dzieciom, aby mogły pomysłowo i zgodnie ze swoim zamysłem wykonać ozdoby tj. dekorowanie jaj styropianowych oraz wykonywanie papierowych świątecznych zajączków. Stoiska prowadzone były przez instruktorów, którzy chętnie pomagali, a także dzielili się swoimi umiejętnościami i zmysłem artystycznym. Szczególne podziękowania kierujemy do pań z KGW „Dąbrowianki”: Anny Getki, Marii Urbanowskiej oraz Krystyny Dobczyńskiej, które chętnie dzieliły się swoimi umiejętnościami.

21 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie odbył się etap powiatowy 47. Konkursu Recytatorskiego „ Warszawska Syrenka”. Na scenie GOK-u prezentowały się m.in. uczennice ze szkół z terenu gminy Dąbrówka 😊
I tak, wyróżnienie w kategorii kl. IV –VI otrzymała Nina Krzyżanowska z PSP im. C.K.Norwida w Dąbrówce, natomiast GŁÓWNĄ NAGRODĘ, w kategorii kl. I-II zdobyła Alicja Antonina Kozioł z PSP im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Józefowie, która tym samym zakwalifikowała się do finału konkursu, odbędzie się on w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie! 

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

W piątek, 8 marca odbyły się gminne eliminacje 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Wzięli w nich udział uczniowie ze szkół podstawowych z Dąbrówki i Józefowa, którzy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Do etapu powiatowego konkursu, który odbędzie się 21 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie, zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli I i II miejsca a w kategorii klas VII-VIII także wyróżnienie.

W sobotnie popołudnie „Teatr Bajaderka” przeniósł uczestników wydarzenia do zimowej krainy. Widzowie obejrzeli spektakl „Ślady na śniegu”, w którym para zaprzyjaźnionych bohaterów ulepionych ze śniegu – Bałwanki Puch i Buch, zabrali nas w podróż po Lodowej Krainie i pokazali co się dzieje, kiedy zmienia się pogoda. Śnieżni bohaterowie z pomocą Pani Zimy przegonili smutek dobrą zabawą. Bałwanki pokazały dzieciom wspaniałe, zimowe zabawy, a także przeprowadziły prawdziwą bitwę na śnieżki! Dzieci nauczyły się również tańca bałwanków. To była dobra zimowa zabawa! :-)

Babcie i dziadkowie to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka.
Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrówce zorganizowała konkurs plastyczny pt. “Babcia i Dziadek świętują, wnuczęta portrety malują”
Dzieciaki chętnie wzięły udział w konkursie plastycznym i narysowały portrety swoich babć i dziadków. Poniżej zdjęcia prac, które również można zobaczyć w Bibliotece.

Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia.

 

 

 

16 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie odbył się XXII Powiatowy Konkurs Interpretacji Polskiej Twórczości „ Tradycja słowem opisana”. Na scenie GOK-u prezentowali się m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Dąbrówce oraz Szkoły Podstawowej im. Adeli Goszczyńskiej we Wszeborach. Nasi uczestnicy brali udział w dwóch kategoriach konkursu: recytacja i piosenka. Repertuar obejmował tematy wiejskie ( m.in. obrzędy, tradycje, legendy, pracę czy przyrodę).

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w kategorii RECYTACJA ( kl. I-IV) wyróżnienia otrzymały: Nikola Augustyniak ( PSP we Wszeborach) oraz Alicja Kolatorska ( SP w Dąbrówce) 😊  Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy!

Fotorelacja z konkursu

Kuźnia Norwida to miejsce stworzone na takie właśnie okoliczności 😊 W niedzielę 22.10 odbyły się tu warsztaty stolarskie dla dzieci. Mimo nieprzychylnej pogody frekwencja była 100 %. A co tam się działo! Stukanie, pukanie, cięcia, szlifowanie, wiercenie… Było głośno i wesoło. W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznali się z niezbędnymi do wykonania drewnianej zabawki elektronarzędziami oraz narzędziami ręcznymi, a następnie pod czujnym okiem prowadzącego – Szymona Blejsza przeszli przez wszystkie etapy przycinania, skręcania i składania zabawki – w tym przypadku był to helikopter 😉

Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce otrzymało dofinansowanie ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”. Pozyskane fundusze przeznaczyliśmy na realizację projektu „TWARZE NIEPODLEGŁEJ”, czyli organizację Konkursu muzyczno-aktorskiego formułą opartego na znanym programie telewizyjnym. Tematem przewodnim były symbole narodowe oraz droga do wolności. Uczestnicy naszego projektu wzięli udział w castingu, który odbył się w czerwcu. Spośród zgłoszonych chętnych wybraliśmy najlepszych, którzy kolejno wzięli udział w warsztatach wokalnych, teatralnych oraz spotkaniach ze stylistą i wizażystą. Ostatnim etapem projektu była gala finałowa, która obyła się w miniony piątek- 8 września.

16 czerwca w GCK odbyły się przesłuchania do Konkursu muzyczno- aktorskiego „TWARZE NIEPODLEGŁEJ”. Tematem przewodnim konkursowego repertuaru były symbole narodowe, niepodległość oraz dążenie do niepodległości. Uczestników oceniała komisja w składzie: Anna Maniecka- Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce, Justyna Sprawka- Certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej, wokalistka, pianistka, dyrygentka i autorka tekstów oraz Adam Tkaczyk- instruktor warsztatów pracy głosem, dykcji, interpretacji tekstu, elementów gry aktorskiej.

2 czerwca na scenie GCK uczestnicy sekcji wokalnej i nauki gry na instrumentach 😊 prezentowali przed najbliższymi swoje umiejętności, które nabyli podczas zajęć. Pod okiem instruktorów: Leszka Kupca oraz Zuzanny Lenkiewicz pracowali m.in. nad odpowiednią intonacją, modulacją głosu czy rytmem. W piątkowe popołudnie efekty zaprezentowali przed swoimi najbliższymi – wyszło pięknie, chwilami wzruszająco.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30