Ostatnim punktem obchodów był koncert Vivat Niepodległa nawiązujący do niepodległości, gdzie tematem przewodnim występów były utwory patriotyczne, wojskowe, żołnierskie. Na naszej scenie nie zabrakło wielkich artystów, m.in. : Natalii Kukulskiej, Ewy Farny, Eweliny Lisowskiej, Cleo, Margaret. Przed uczestnikami stało bardzo trudne zadanie, musieli nie tylko wcielić się w wybranego artystę w jak najdrobniejszych szczegółach, ale także zaśpiewać wybrany utwór patriotyczny.
Sztab osób pracował nad fryzurami, makijażem oraz udzielał porad w doborze odpowiedniego stroju. Niewielki chaos, stres, ale też wspaniała atmosfera – te uczucia towarzyszyły nie tylko uczestnikom, ale również organizatorom. Wiele dni ćwiczeń, próby, warsztaty wokalne i teatralne, z których licznie korzystali uczestnicy, pozwoliły im na perfekcyjny występ na scenie.
O godz. 15.00 rozpoczęła się gala finałowa konkursu „ Skąd znam tę twarz?”. I tak na czerwonym dywanie jako pierwsza zaprezentowało się jury w składzie: Justyna Sprawka - Certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalne. Wokalistka, pianistka, dyrygentka i autorka tekstów, Jolanta Denejko – reżyserka teatralna, absolwentka Wydziału Reżyserii w Państwowej w Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie i Anna Maniecka - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce.
Kiedy przyszedł czas na prezentacje uczestników, na scenie pojawiły się największe gwiazdy, czyli: Natalia Kukulska, Ewa Farna, Ewelina Lisowska, Cleo, Beata Kozidrak, Ania Dąbrowska, Margaret, Kasia Sawczuk, Anna German, Maryla Rodowicz i Czesław Niemen.
Każdy z wykonawców wykonał utwór w specyficzny dla danego artysty sposób. Uczestnicy świetnie poradzili sobie z wykonaniem utworów, do tego stopnia, że wydawało się jakby na scenie faktycznie występowały gwiazdy, w które wcielali się uczestnicy. Wyrazem tego były entuzjastyczne okrzyki, ogromne brawa, a także wręczanie prezentów od publiczności tuż po zakończeniu występu. Emocje były ogromne. W końcu nadszedł czas na ocenę. Jury niewątpliwie miało ciężki orzech do zgryzienia. Wyłoniono jednak zwycięzców.
W kategorii: Uczniowie Szkół Podstawowych, kategoria klas I – III zwyciężyła Amelia Gawlik, wykonująca utwór „Rozkwitały pąki białych róż” jako Natalia Kukulska.
W kategorii: Uczniowie Szkół Podstawowych, kategoria klas IV – VI zwyciężyła Dominika Stańczak, wykonująca utwór „Niepodległość – 11 listopada” jako Beata Kozidrak, wraz z zespołem: Łucją Bartkiewicz, Pauliną Szczapą i Natalią Murzą.
W kategorii: Uczniowie Szkół Podstawowych kl. VII- VIII i gimnazjum kl. III najlepsza okazała się Julia Kamińska, wykonująca utwór „Biały krzyż” wcielając się w Czesława Niemena.
Kolejną nagrodą była statuetka Wójta Gminy Dąbrówka, którą osobiście wręczył Wójt Gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski, który pełnił Honorowy Patronat nad konkursem, a otrzymała ją Aleksandra Matuszewska za wykonanie utworu „Dziś idę walczyć mamo” jako Margaret, wraz z zespołem: Zuzanną Powierżą, Karoliną Rasińską i Aleksandrą Rybotycką.
W tym roku po raz pierwszy oprócz nagród za pierwsze miejsca, dwa występy zostały wyróżnione.
Wyróżnione zostały: Julia Krzyżanowska za wykonanie utworu „Dziewczyna z granatem” jako Kasia Sawczuk oraz Martyna Jeziórska, która wcieliła się w Marylę Rodowicz i zaśpiewała utwór „Uwierz Polsko”.
Oczywiście nie zabrakło też nagrody publiczności, która bardzo licznie pojawiła się tego dnia w Gminnym Centrum Kultury i tym sposobem wyróżniona została Paulina Stańczak, która wykonała utwór „Ułani, ułani” i wcieliła się w rolę Cleo. Nagrodę wręczyła Anna Maniecka – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce, a po chwili po raz kolejny usłyszeliśmy występ Pauliny w asyście gromkich braw.
I tym przyjemnym akcentem zakończyliśmy wspólną zabawę. Było nam bardzo miło gościć wspaniałych artystów, świetną publiczność i zagorzałych fanów. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze małe przedsięwzięcie i pomogli w przygotowaniach.
A już za rok VI edycja.