Smaller Default Larger

29 kwietnia po raz pierwszy w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce odbyły się eliminacje gminne do VII Turnieju Wiedzy Krajoznawczo-Turystycznej Obszaru Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego.
Głównym organizatorem Turnieju był Związek Gmin Zalewu Zegrzyńskiego przy współudziale miast i gmin należących do Związku oraz Policji i WOPR. Jego celem była popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy krajoznawczo – historycznej o regionie, upowszechnianie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpiecznego uprawiania turystyki oraz przebywania nad wodą.

Turniej składa się z trzech etapów:

I etap szkolny (indywidualny) - przeprowadzony przez szkoły
II etap gminny (zespołowy) – przeprowadzony w gminach
III etap regionalny (międzygminny zespołowy)
Do etapu gminnego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Z Publicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce (2 zespoły) oraz Zespół z Publicznego Gimnazjum w Józefowie:
Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii, atrakcji turystycznych z poszczególnych gmin oraz zasad bezpieczeństwa nad woda i w przypadku wypadku.
Nie zabrakło zadań praktycznych, m.in. zasada udzielania pierwszej pomocy, a także umiejętność czytania z mapy. Drużyny miały za zadanie omówić, zareklamować i pokazac na mapie jeden z wylosowanych szlaków. Dodatkowo każdy Zespół prezentował przygotowaną  wcześniej „ Kartkę z kalendarza szkoły”   
Po zsumowaniu wszystkich punktów Gminna Komisja Konkursowa w składzie:

Anna Maniecka
Monika Rossa
Bożena Piesio  

zakwalifikowała do etapu regionalnego Konkursu Zespół uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce:

- Aleksandrę Szczepanik
- Kamila Jarkę
- Karolinę Banaszek
- w rezerwie Michała Ruszczaka

Wszystkie drużyny były świetnie przygotowane i wykazały się dużą wiedzą. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali w nagrodę plecaki na turystyczne wycieczki oraz dyplomy, a pozostali uczestnicy piękne nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.
III etap VIII Turnieju Wiedzy Krajoznawczo – Turystycznej Obszaru Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego przeprowadzi  Miasto i Gmina Serock w terminie 1.06.2009 r.
Trzymamy kciuki za naszą drużynę i życzymy PowodzeniaĄĄĄ

A. G. 

 

 

Image Image
Image Image
Image Image
Image Image

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31