Smaller Default Larger

Książkowy nieKalendarz to nowo powstała inicjatywa czytelnicza, przygotowana przez kolektyw Mamy Projekt, przy graficznej współpracy ze Studiem Sarna; przedsięwzięcie jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

 

NieKalendarz to propozycja dla wszystkich młodych (także duchem!), którym potrzebna jest malutka zachęta do odwiedzin w bibliotece, bodziec do sięgnięcia po książkę, coś, co sprawi, że (na nowo?) odkryją radość z czytania. Nasza Biblioteka z ogromną radością włączyła się do akcji! Zależy nam, by team miłośników czytania stale się powiększał, a najbardziej nas cieszy, gdy członkami nieformalnej grupy moli książkowych stają się najmłodsi i młodzi… ;-)

Na czym polega akcja ? W skrócie – na podejmowaniu comiesięcznych czytelniczych wyzwań. W naszej Bibliotece, możecie odebrać specjalne karty na pieczątki. Odwiedzajcie Bibliotekę, szukajcie kart z zadaniami na każdy miesiąc (będą wyeksponowane w widocznych miejscach, ale możecie też zapytać Bibliotekarki), czytajcie, realizujcie zadania, zbierajcie w zamian pieczątki (lub uśmiechnięte buźki, cyferki, odciski palców), a po pozytywnym ukończeniu

projektu otrzymacie pamiątkowy dyplom :-)

Podejmij wyzwanie:

  • odbierz z biblioteki szablon NIEKALENDARZA
  • czytaj codziennie przez co najmniej 7 minut
  • zaznaczaj uśmiechem, gdy Ci się uda
  • po okazaniu wypełnionego szablonu zgłoś się do biblioteki, aby otrzymać dyplom.

Wyzwanie jest dla każdego, kto lubi książki, niezależnie od wieku!

https://nprcz.pl/niekalendarz-materialy-edukacyjne-do-pobrania/

013d

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30