Smaller Default Larger

Image        17 kwietnia w gminie Dąbrówka miała miejsce uroczystość upamiętniająca 65 rocznicę zrzutów żołnierzy Cichociemnych na placówkę odbiorczą „ Imbryk” pod Kołakowem. Jak co roku odbyła się Msza Św. w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Józefowie. Odprawiona została w intencji Cichociemnych, żołnierzy Armii Krajowej z placówki odbiorczej „ Imbryk” oraz wszystkich walczących w obronie Ojczyzny.

Po zakończeniu Nabożeństwa odbył się koncert małżeństwa: Beaty Wardak i Leszka Świdzińskiego przy akompaniamencie Marty Kluczyńskiej – dyrygentki, związanej z Teatrem Wielkim w Warszawie. Pani Beata ukończyła wydział wokalny Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest założycielką Europejskiej Fundacji Promocji i Sztuki Wokalnej, pełniąc funkcję prezesa. Pan Leszek Świdziński – tenor, swe umiejętności wokalne doskonalił w Salzburgu w Mozarteum. W dorobku posiada wiele nagrań radiowych i telewizyjnych. Koncertuje we wszystkich teatrach operowych i muzycznych w Polsce.

      Po koncercie zebrani udali się pod Pomnik Chwały Oręża Polskiego. Przy pamiątkowym głazie poszczególne delegacje oddały hołd żołnierzom poległym w obronie Ojczyzny. Kwiaty zostały złożone przez następujące delegacje:  przedstawiciela jednostki wojskowej GROM, reprezentantów Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy AK oraz Radzymińskiego Obwodu Armii Krajowej „Rajski Ptak”, kombatantów z terenu gminy Dąbrówka, przedstawicieli Rady Powiatu Wołomińskiego, samorządów sąsiednich gmin oraz samorządu gminy Dąbrówka, delegacje uczniów ze szkół z terenu gminy Dąbrówka
     
      Po uroczystości w  Szkole Podstawowej w Guzowatce odbyło się spotkanie z kombatantami, któremu towarzyszył spektakl muzyczny przygotowany przez uczniów tejże szkoły. Dzieci zaprezentowały pieśni patriotyczne z okresu lat  40-tych XX wieku.

Urszula Przetacka

Image
Poczty sztandarowe Jednostek OSP
Image
Poczty sztandarowe szkól z terenu gminy
Image
Występ Beaty Wardak i Leszka Świdzińskiego
Image
Złozenie kwiatów przy Pomniku Chwaly Oręża Polskiego
Image
Spektakl muzyczny Zakazane piosenki
Image
Spektakl muzyczny

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31