Smaller Default Larger

Olga Pakuła - ukończyła WSP ZNP na kierunku Pedagogika kulturoznawcza – manager i animator kultury. Od roku 2017 jest absolwentką Uniwersytetu im. A. Mickiewicza na wydz. Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Od 5 lat pracuje w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce jako instruktor plastyki. Cały czas poszerza swoją artystyczną wiedzę biorąc udział w różnych warsztatach i kursach animacyjnych. Specjalizuje się w malarstwie oraz grafice projektowej. Jej pasją jest szeroko rozumiane rękodzieło oraz sztuki plastyczne, w szczególności malarstwo na tkaninie.


Plastyka z elem. sensoplastyki: zajecia skierowanie do 5 i 6-latków. Na zajęcia wykorzystywane są elementy sensoplastyki (kreatywne wykorzystanie wszystkich zmysłów dziecka – od węchu, przez zapach, po zmysł dotyku). Twórczość plastyczna praktykowana na zajęciach pomaga rozwinąć swobodną ekspresję artystyczną, pozwala łatwiej wyrażać swoje myśli i uczucia.


Plastyka z elem. rękodzieła: zajęcia twórcze z wykorzystaniem przeróżnych technik malarskich (akwarela, akryl), rysunkowych (ołówek, węgiel, pastele), rękodzielniczych (malowanie na drewnie, ceramice, tkaninie). Spotkania przeplecione są nauką technik handmade’owych (decoupage, quilling, scrapbooking, filcowanie, szycie, tworzenie biżuterii, malowanie na tkaninie, malowanie ceramiki). Dzieci tworzą formy przestrzenne oraz wykorzystują w swoich działaniach plastelinę, glinę i masy plastyczne. Zajęcia traktowane są jako integracyjne spotkania artystyczne małych twórców, dzieci nie są ograniczone miejscem i tematem. Zajęcia prowadzone są w sposób jak najbardziej rozbudzający ciekawość i chęć poszukiwania twórczych rozwiązań.


Nauka malowania: na zajęciach uczestnicy tworzą na sztalugach wykorzystując techniki malarskie (akwarela, akryl) i rysunkowe (ołówek, węgiel, pastele). Zajęcia uczą postrzegania elementów otaczającego świata, instruktor redukuje błędy i daje wskazówki.

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31