Smaller Default Larger
Uczestnicy II Konkursu
Recytatorskiego Ks. Jana
Twardowskiego
„A z wierszy napisanych chyba ten nie umrze co nie bał się stać prawdą lub stał się muzyką.”

Ks. Jan Twardowski

Powitanie Wójt Gminy Dąbrówka -
Tadeusz Bulik, Przewodniczący ZGZZ -
Sylwester Sokolnicki, Dyrektor GCK w
Dąbrówce - Anna Maniecka

7 października w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce odbył się IX Turniej Wiedzy Turystyczno - Ekologicznej Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego. Jest on cykliczną imprezą organizowaną corocznie przez poszczególne gminy wchodzące w skład Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego. W tym roku, zgodnie z decyzją Zarządu ZGZZ organizatorem IX edycji turnieju była Gmina Dąbrówka przy współudziale ZGZZ, miast i gmin należących do związku oraz Policji i WOPR.

Tegoroczny VIII Plener Malarski „ Wspomnienie miejsc dzieciństwa Cypriana Norwida” odbył się 8 czerwca 2010 r. w rodzinnym domu Poety w Głuchach. Objęty był honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Starosty Powiatu Wołomińskiego.

W plenerze udział wzięło 37 uczniów ze szkół z Guzowatki, Wszebor, Dąbrówki, Józefowa, Dębinek, Strachówki, Łochowa, Wyszkowa oraz Marek. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów.

foto_0364m14 maja 2010 r. w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce odbyły się przesłuchania X Jubileuszowego Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi”.

Głównymi organizatorami Konkursu są niezmiennie Wójt Gminy Dąbrówka oraz Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce. Od lat współorganizatorami są także: Dąbróweckie Stowarzyszenie „ Ścieżkami Norwida”, Porozumienie Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego. Patronat honorowy nad Konkursem pełnili Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Starosta Powiatu Wołomińskiego.

Komisja Konkursowa od lewej
Marzena Przybysz, Tomasz Korpysz,
Halina Filemonowicz

 

Konkurs Poetycki "Cyprian Norwid - Poeta Naszej Ziemi" organizowany jest na terenie gminy Dąbrówka po raz dziesiąty. 4 maja w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce odbyły się jego gminne eliminacje.

Ortografia to szkolna zmora większości uczniów. Jednak są i tacy którym nie sprawia ona żadnego kłopotu.

19 kwietnia 2010 r. w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce podczas eliminacji gminnych Powiatowego Konkursu Sprawności Ortograficznej „ Dyktando 2010” uczniowie Publicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki w Dąbrówce i Publicznego Gimnazjum im. Ks. Ignacego Skorupki w Józefowie mogli sprawdzić swoje umiejętności poprawnego pisania. Konkurs organizowany był już po raz XV przez Marecki Ośrodek Kultury w ramach Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego.

foto_0289m19 lutego 2010 r. w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce odbył się gminny etap Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powiecie Wołomińskim w Języku Angielskim. Konkurs organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce i Szkołę Języków Obcych AD ASTRA w ramach Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego. Uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki z Dąbrówki oraz Publicznego Gimnazjum im. Ks. Skorupki z Józefowa rozwiązywali testy, które w tym samym dniu tj. 26 lutego 2010 r. zostały przekazane do Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce.

Image
Rady dla uczestników przekazywała -
pani Halina Filemonowicz
17 marca w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce odbyły się eliminacje gminne XXXIII Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Konkurs realizowany jest przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Na przesłuchanie zgłosiło się 26 uczestników z trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-III, klasy IV-VI i gimnazjum. Uczestnicy recytowali dwa lub jeden utwór w zależności od kategorii. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny.

Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych z klas 1- 3, uczniów szkół podstawowych z klas 4 – 6 oraz uczniów gimnazjum . Konkurs miał na celu rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej oraz prezentację talentów plastycznych. Technika wykonania prac była dowolna, a jej efekty naprawdę imponujące. W konkursie wzięło udział 46 uczestników.

Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce wzięło udział w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Wiatr, wypadek, ogień, woda- strażak zawsze rękę poda”. Organizatorami Konkursu była Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Wydziały Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich. Głównym celem edukacyjnym konkursu była popularyzacja zasad i wyrobienie umiejętności bezpiecznego zachowania w przypadku występowania zagrożeń u dzieci i młodzieży.

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
Data : 2018-01-15
16
Data : 2018-01-16
17
Data : 2018-01-17
18
Data : 2018-01-18
19
Data : 2018-01-19
20
Data : 2018-01-20
21
Data : 2018-01-21
22
Data : 2018-01-22
23
Data : 2018-01-23
24
Data : 2018-01-24
25
Data : 2018-01-25
26
27
28
29
30
31