Smaller Default Larger

W czwartek 31 marca członkowie Klubu Kulturalnego mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach pod hasłem „Od dialogu do rozmowy, czyli od filozofii do praktyki”. Zajęcia poprowadziła p. Jolanta Denejko - reżyser teatralny, absolwentka krakowskiej PWST, niegdyś studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień prowadzi ona warsztaty teatralne dla osób w różnym wieku - dzieci, młodzieży i dorosłych m. in. w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce. Zajęcia odbyły się w sali sportowej Gminnego Centrum Kultury.


Warsztaty, na co wskazuje sama ich nazwa, dotyczyły jednego ze sposobów komunikowania się ludzi – rozmowy. Na początku wykonaliśmy kilka prostych ćwiczeń, podczas których musieliśmy utrzymywać ciągły kontakt wzrokowy lub poprzez dotyk. Mimo że wydaje się to prostym zadaniem, wcale takie nie jest. Aby prawidłowo wykonać ćwiczenia, musieliśmy pokonać skrępowanie i bariery między nami a drugim człowiekiem.


Kolejnym punktem programu był krótki wykład dotyczący filozofii rozmowy, jej głównych myślicieli, ich dzieł oraz założeń. Razem z p. Denejko sformułowaliśmy własne zasady, do których powinniśmy się stosować podczas rozmowy z innymi ludźmi, a także wymieniliśmy się uwagami na temat tego, co przeszkadza nam w zachowaniu naszych rozmówców.


Zajęcia, choć nieco nietypowe, bardzo nam się podobały. Dzięki nim mogliśmy uświadomić sobie, jak trudnym zadaniem może okazać się (z pozoru bardzo prosta) rozmowa z drugim człowiekiem. Oczywiście nie możemy doczekać się kolejnej atrakcji, w której będziemy mogli uczestniczyć w ramach działalności Klubu Kulturalnego.

 

Patrycja Szczepanik

 

001
001
002
002
003
003

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ