Smaller Default Larger

W środę 16 grudnia członkowie Klubu Kulturalnego (niestety w nieco „okrojonym” składzie) pod opieką p. Anny Manieckiej z Gminnego Centrum Kultury oraz p. Doroty Rurarz wybrali się do Teatru Palladium w Warszawie. Mieliśmy przyjemność obejrzeć (i wysłuchać) piosenek z musicalu pt. „FAME”, przygotowanych przez Mazowiecki Teatr Muzyczny.


„FAME” jest opowieścią o grupie nowojorskich studentów uczęszczających do High School of Performing Arts, czyli odpowiednika naszej szkoły średniej o profilu artystycznym, oraz ich nauczycielach. Widz miał okazję zaobserwować, jak przez cztery lata amerykańscy uczniowie z nieukształtowanych artystycznie młodych ludzi przeobrażają się w dojrzałych muzyków, tancerzy czy aktorów, którzy znają swoje cele i wiedzą, co chcą w życiu osiągnąć. Jak w każdym musicalu, decydującą rolę odgrywała tu muzyka. Utwory oddawały emocje i uczucia młodych artystów, a w repertuarze pojawiło się wiele gatunków muzycznych – od popu, przez hip-hop i soul, aż po jazz. Liczni bohaterowie „FAME” prezentowali często skrajne postawy i typy osobowości, dzięki czemu widz zdawał sobie sprawę z różnorodności charakterów studentów uczących się w tej bardzo specyficznej szkole. Bardzo ciekawym trikiem było również zastosowanie kontrastu barw, np. podczas kłótni dwóch nauczycielek, które sprzeczały się o to, czy Tyron (jeden ze studentów) powinien dostać szansę na kontynuowanie nauki w High School od Performing Arts. Po wykonaniu piosenki finałowej artyści otrzymali od publiczności gromkie brawa.

Myślę, że wszystkim, którzy wzięli udział w wyjeździe, musical bardzo się podobał, choć trzeba przyznać, że jest to bardzo specyficzny rodzaj sztuki teatralnej. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu Klubu Kulturalnego!

Patrycja Szczepanik

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ