Smaller Default Larger

5 - go listopada 2010 roku odbyły się XIX Powiatowe Mistrzostwa Karate Kyokushin w Radzyminie. Kolejny start w zawodach zaliczyli młodzi zawodnicy karate z Dąbrówki. Sekcje reprezentowało 20 osób, z czego 14 doszło do czołowych ósemek w swoich kategoriach, a aż 8 osób znalazło się na podium. Wyróżnienia należą się Bartoszowi Piędzikowi oraz Patrykowi Kujawskiemu, którzy stoczyli świetne walki z bardziej doświadczonymi zawodnikami z Radzymina. Reszcie zawodników serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie klubu z Dąbrówki.

„ Mikołaju, Mikołaju..." tak głośno 7 grudnia wołały Mikołaja dzieci zgromadzone w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce. Pytanie tylko czy Św. Mikołaj ich usłyszał mimo świątecznego zapracowania??

Wspólna fotografia

29 września w Dąbrówce odbyły się obchody 189 rocznicy urodzin i chrztu Cypriana Kamila Norwida. Pamięć o tym wielkim artyście jest już na stałe zakorzeniona w sercach mieszkańców Ziemi Dąbróweckiej. Okazujemy w ten sposób szacunek do osoby, ale także Jego twórczości.

Powitanie Korowodu przez Gospodarzy

5 września w Dąbrówce odbyły się Dożynki Powiatowo – Gminne. Tegoroczne święto rolników rozpoczęła prezentacja zwyczajów i obrzędów związanych z zakończeniem żniw, które odbywały się na terenie naszego powiatu. Przygotowały ją dzieci ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Kruszu oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Chruściel pod kierunkiem Państwa Agnieszki i Marcina Szczapów. Zaprezentowano m.in. obrzęd strojenia przepiórki, jej oborania oraz wicie wieńca.

Dzień Dziecka, to roześmiane święto dzieci, które obchodzimy 1 czerwca na przełomie wiosny i lata. Ten termin sprawia, że kolorowe baloniki, będące jego wesołym symbolem widać praktycznie wszędzie. Na ten dzień z niecierpliwością czekają wszyscy milusińscy i już wiele dni naprzód usiłują odgadnąć, jakie niespodzianki przygotowali im z tej okazji rodzice, dziadkowie, ciocie. Na Dzień Dziecka szykują się także dorośli i to na zupełnie poważnie. Cały dorosły świat dokłada starań, aby było to niezapomniane święto dla tysięcy najmłodszych i trochę starszych dzieci, prześcigając się w pomysłach, jak je uatrakcyjnić.

foto_0110mW Tłusty Czwartek Gminne Centrum Kultury zorganizowało dla dzieci prawdziwie „Pączkowe Szaleństwo” połączone ze spotkaniem z członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Czekał na nie szereg atrakcji, m. in. malowanie ceramiki, szydełkowanie, robienie kwiatów z bibuły oraz przygotowywanie ciasta na faworki i pączki, co cieszyło się największym zainteresowaniem. Dzieci ochoczo wzięły się do pracy. Pod nadzorem pań: Anny Matak, Haliny Sarny i Marii Dębowskiej z KGW z Chruściel ugniatały i wałkowały ciasto na faworki. Pomagały im również panie KGW z Chajęt Kornelia Marcinkiewicz i Celina Jachacy. Później dzieci zabrały się za wyrabianie pączków. W dość krótkim czasie powstało mnóstwo pączków, faworków i róż zapustowych.

foto_0087mW czwartek podążaliśmy „ tropem leśnych zwierząt”. W tym celu dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego „ Uroczysko” udaliśmy się do leśniczówki. Tam czekało na dzieci wiele atrakcji. Zaczęliśmy od pogadanki dotyczącej leśnych zwierząt i ich dokarmiania. Najmłodsi mieli również za zadanie rozpoznać zwierzęta, które zostały im przedstawione na ilustracjach. Nie był to jeszcze koniec leśnej przygody. Dlaczego? Ponieważ milusińscy musieli użyć swojej wyobraźni, aby stworzyć leśnego skrzata. Było to bardzo trudne. Skrzaty różniły się od siebie wzrostem, fryzurą a także kolorami. Niektóre były zezowate, inne piegowate a jeszcze inne przynajmniej wyglądały „ dziwnie”. Jednym słowem efekty były imponujące.

Kot Piotrek – zabawa z książką.

foto_0068mPierwszy dzień ferii rozpoczęliśmy od zajęć z zabawą twórczą dla dzieci. W trakcie zabawy dzieci tworzyły opowiadania o ciekawskim Kocie Piotrku w postaci historyjki obrazkowej. Kot Piotrek to koci bohater opowiadań o przygodach ciekawskiego kota, zabrał on dzieci do krainy wyobraźni, gdzie codzienne życie jest pełne ciekawych przygód. Najmłodsi mieli okazję poznać kocią naturę. W czasie, gdy dzieci tworzyły swoje książeczki nauczyły się również nowych pojęć związanych z książką. Na zakończenie każdy z uczestników zajęć uzyskał dyplom honorowego członka Klubu Przyjaciół Kota Piotrka oraz słodki upominek :-)

foto_0037mSzalony czas karnawału to także okazja do zabawy dla najmłodszych mieszkańców gminy. Baśniowym Okrętem do Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce przypłynęli wesoły marynarz Sztormik, Wróżka Różowych Róż, Szeryf oraz Morska Wróżka. Zaprosili wszystkie dzieci na pokład i tak rozpoczął się kolejny Bal Karnawałowy. Wspólnie z dziećmi pływali po morzach i oceanach całego świata, wykonując tańce i piosenki różnych krajów.

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
Data : 2018-01-15
16
Data : 2018-01-16
17
Data : 2018-01-17
18
Data : 2018-01-18
19
Data : 2018-01-19
20
Data : 2018-01-20
21
Data : 2018-01-21
22
Data : 2018-01-22
23
Data : 2018-01-23
24
Data : 2018-01-24
25
Data : 2018-01-25
26
27
28
29
30
31