Smaller Default Larger

Świat jest ogromny- wiele miejsc jest jeszcze nieznanych, zaskakujących i pełnych tajemnic. Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrówce razem z Kubusiem Puchatkiem postanowiła przybliżyć dzieciom informacje i ciekawostki na temat już „odkrytych” państw. Razem z młodymi uczestnikami Klubu planujemy „zwiedzić” niemal cały świat;)


Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy 15 lutego od podróży po Polsce. Dzieci otrzymały elementy z których musiały poprawnie odtworzyć obszar naszego kraju.

 

Odbyła się również krótka pogawędka o muzycznej stronie państwa, po czym dzieci zajęły się składaniem własnych, nietypowych instrumentów. Uczestnicy kubusiowego klubu podzielili się na trzy grupy. Zawzięcie pracowali nad: deszczowniami, grzechotkami i bębenkami. Po dopracowaniu ważnych technicznych elementów swoich instrumentów, zaczęły je dekorować . Kiedy już były gotowe, po czytelni zaczęły roznosić się ciekawe dźwięki. Na zakończenie dzieci ustawiły się do wspólnego zdjęcia- kubusiowa kapela z pięknymi kolorowymi instrumentami. Niespodzianką na „do widzenia” były słodkie pączki przygotowane specjalnie na ten dzień.


Już niedługo czeka nas kolejna podróż z Kubusiem Puchatkiem do krainy słońca którą jest Hiszpania. Serdecznie zapraszamy!
Odwiedzajcie naszą stronę internetową na której będą informacje o kolejnych spotkaniach;)

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30