Smaller Default Larger

W poniedziałek, 14 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrówce gościła Pana Wiesława Drabika – autora ponad stu książek dla najmłodszych czytelników. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Dąbrówce. Autor w interesujący sposób opowiedział dzieciom o tym, jak powstaje książka – od pomysłu, po drukarnię oraz udzielił odpowiedzi na wiele często zaskakujących pytań. Podczas spotkania nie zabrakło najśmieszniejszych fragmentów jego bajek. Dużą frajdę dzieciom sprawiła też zabawa w odgadywanie rymów.Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem, co chwilę rozbrzmiewały salwy śmiechu, a humor, rym i dobra zabawa nieprzerwanie towarzyszyła uczestnikom w trakcie całego spotkania. Każdy uczestnik miał możliwość udzielenia odpowiedzi na łatwe zagadki, za co dzieci obdarowane zostały przez Autora kolorowymi naklejkami.

Wiele dzieci skorzystało również z okazji do nabycia książeczek pisarza oraz uzyskania specjalnego autografu, będącego pamiątką z tego niezapomnianego spotkania.

Wszystkich, którzy chcieliby poznać twórczość Wiesława Drabika serdecznie zapraszamy do biblioteki, gdzie można wypożyczyć wiele pozycji książkowych tego bardzo popularnego autora.

 

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30