Smaller Default Larger

Tablet za komiks


Sześć tabletów do wygrania w konkursie na komiks opowiadający o zrzucie oddziału cichociemnych w 1944 roku w Kołakowie. Konkurs jest skierowany do uczniów dąbróweckich szkół: klas V-VII szkół podstawowych oraz klas II – III gimnazjum.


Aby wziąć udział w konkursie trzeba do 23 marca dostarczyć do Gminnego Centrum Kultury narysowany komiks. Chętni uczniowie mogą także wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z rysowania komiksów, które poprowadzi jeden z najbardziej znanych autorów komiksów. Zgłoszenia na warsztaty są przyjmowane przez Gminne Centrum Kultury do 1 marca.


Więcej szczegółów na temat konkursu w regulaminie: LINK DO REGULAMINU


Konkurs jest elementem obchodów kolejnej rocznicy zrzutu cichociemnych w Kołakowie. Głowne uroczystości odbędą się 21 kwietnia. Organizatorem jest Wójt Gminy Dąbrówka oraz Gminne Centrum Kultury.

004 komiksd

002 feried

W miniony czwartek odbyły się ostatnie zajęcia taneczne przed przerwą świąteczno-noworoczną. Spotkanie miało bardzo sympatyczny- bo mikołajowy klimat (nie zabrakło nawet prezentów ;). Grupa taneczna życzy wszystkim Wesołych Świąt! :-)

10 grudnia w Gminnym Centrum Kultury, jak co roku odbyły się Rodzinne Warsztaty Przedświąteczne. Przybyli mieszkańcy mieli możliwość skorzystania z wielu stoisk, na których mogli przygotować bożonarodzeniowe ozdoby. I tak, wśród tych stanowisk znalazło się stoisko z ozdabianiem bombek wieloma technikami, wyplataniem ozdób choinkowych z papierowej wikliny, tworzeniem świeczników, malowaniem na porcelanie, szyciem skarpet bożonarodzeniowych, ozdabianiem babeczek i tworzeniem ozdób z masy porcelanowej.

055 warsztatu

24 listopada w GCK odbył się finał IV edycji konkursu „ Skąd znam te twarz? ”. Tym razem tematem przewodnim występów były utwory królów rocka, a więc na naszej scenie zagościli wielcy artyści, byli to m.in.: Zespoły Hey, Maanam, Lady Pank, The Cranberries. Rockowa atmosfera była z nami od samego rana, ponieważ uczestnicy, którzy mieli wcielić się w postać wybranego artysty i zaśpiewać piosenkę z jego repertuaru, pojawili się bardzo wcześnie.

11 listopada świętowaliśmy 99. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. W dąbróweckim kościele odbyła się Msza Św. w intencji bohaterów walczących w obronie Ojczyzny.

055d

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

nck

starostwo

 MKiN2

pzz
Biblioteka Narodowa

LGRZZLOGO skansen 2012

logo-catl2
logo-karta

pr bibliotekfundacja-orange

Logo-SMC-03B
logoplaton

SELKARmerlin logo


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa