nckGminne Centrum Kultury w Dąbrówce znalazło się w elitarnej grupie pięćdziesięciu domów kultury, który otrzyma trzydziestotysięczną dotację na realizację programu Dom Kultury + INICJATYWY LOKALNE, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Projekt będzie realizowany od 20 lutego do 20 listopada na terenie całej gminy Dąbrówka. CZYTAJ WIĘCEJ


Smaller Default Larger

24 listopada w GCK odbył się finał IV edycji konkursu „ Skąd znam te twarz? ”. Tym razem tematem przewodnim występów były utwory królów rocka, a więc na naszej scenie zagościli wielcy artyści, byli to m.in.: Zespoły Hey, Maanam, Lady Pank, The Cranberries. Rockowa atmosfera była z nami od samego rana, ponieważ uczestnicy, którzy mieli wcielić się w postać wybranego artysty i zaśpiewać piosenkę z jego repertuaru, pojawili się bardzo wcześnie.

11 listopada świętowaliśmy 99. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. W dąbróweckim kościele odbyła się Msza Św. w intencji bohaterów walczących w obronie Ojczyzny.

W naszej Gminie także działa oddział Szlachetnej Paczki, lider działający na naszym terenie Milena Bulik oraz jej Super Drużyna poszukują Wolontariuszy!

Znasz potrzebujące rodziny, samotnych i chorych ludzi mieszkających na terenie naszej gminy? Chcesz dowiedzieć się więcej? Odezwij się do Mileny -> 797-449-537, https://www.facebook.com/milena.bulik.3?fref=ts

"Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom nie pomagamy. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany."

Kto to jest Wolontariusz? Inaczej SuperW! Jest najbliżej potrzebujących, odkrywa ich trudne historie i dzieli momenty szczęścia. Jak szlachetny bohater wchodzi w świat biedy i sprawia, że życie najbardziej potrzebujących w Polsce może zmienić się dzięki pomocy Darczyńcy.

Więcej ...

28 września z okazji dnia chłopaka na nasze roztańczone treningi zumby, zaprosiłyśmy mężczyzn. Gratulujemy odwagi i….kondycji ;)

 

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbrówce ogłasza nabór na stanowisko Bibliotekarza

26 kwietnia w sali widowiskowej GCK odbyły się gminne eliminacje XXI Powiatowego Konkursu Sprawności Ortograficznej „Dyktando 2016”. Do dyktanda przystąpiło 9 uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce. Pięciu z nich zakwalifikowało się do finału, który odbędzie się 6 maja w Mareckim Ośrodku Kultury. Na finale gminę Dąbrówka będą reprezentować: Weronika Malinowska, Julia Wiśniewska, Michał Chądzyński, Patrycja Pęcznik
i Zuzanna Parzydło

 

„DWORSKIE FANFARY I INNE CZARY”

Wykonawcy:
Mateusz TOMASZEWSKI - trąbka
Marcin Zarzycki - trąbka
Ewa PACIOREK - róg
Michał RZEŹNIKOWSKI - puzon
Mateusz ZIELIŃSKI - tuba

16 stycznia w warszawskim hotelu Fort odbył się 3 godzinny maraton zumby pod hasłem „Alicja w krainie czarów”. Nie zabrakło reprezentacji sekcji zumby GCK! W roli leśnych wróżek  nie zwalniały tempa i przetańczyły cały maraton. Gratulujemy wytrwałości :-)