Smaller Default Larger


Głównych aktorów tamtejszych wydarzeń wspominał w swoim wystąpieniu wójt gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski:

- Wiecie, że kiedy „Starba” lądował tutaj na spadochronie, zrzucony w ramach operacji Weller-2, miał dokładnie 30 lat? Był w moim wieku… Zwinął spadochron i pewnie gdzieś tutaj stał, po ciemku. (…) Trzeba też pamiętać o kilkunastu żołnierzach AK obwodu „Rajski Ptak”. Pomyślcie, że któryś z Waszych sąsiadów, o tej porze nie czekałby na pokaz, skoki spadochronowe, nie szykowałby się do biegu! W tajemnicy przed wami szykowałby się do bardzo niebezpiecznej operacji, w której ryzykowałby życie! – mówił podczas uroczystości wójt Korzeniewski.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i gościom za tak liczne przybycie i uczczenie pamięci cichociemnych i żołnierzy Armii Krajowej.

Organizatorzy wydarzenia: Wójt Gminy Dąbrówka, Gminne Centrum Kultury;

Patronat honorowy: Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak

Patroni instytucjonalni: Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Lotnictwa Polskiego – Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Współorganizatorzy: Fundacja Sprzymierzeni z GROM, Fundacja Skrzydła Chwały, 

Darczyńcy: Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Fundacja PKO Banku Polskiego;

Partner: Wojskowa Akademia Techniczna

Partnerzy techniczni: DRONPORT, Inżynieria Ruchu JD, AIR – POL

Patroni medialni: W Sieci Historii, Telewizja Republika, Express Tłuszcz, Moja Gazeta Regionalna, Kurier W, Radio FAMA, Życie Powiatu na Mazowszu

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Organizatorzy uroczystości dziękują: strażakom z gminy Dąbrówka, Zakładowi Gospodarki Komunalnej, Międzyszkolnemu Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu, wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce, I LO PUL w Wołominie, p. Stanisławowi Kryśkiewiczowi właścicielowi firmy Instalatorstwo elektryczne ELDOM z Trojan, p. Tomaszowi Jaworskiemu sołtysowi wsi Kołaków.

KALENDARZ WYDARZEŃ

nck

starostwo

 MKiN2

pzz
Biblioteka Narodowa

LGRZZLOGO skansen 2012

logo-catl2
logo-karta

pr bibliotekfundacja-orange

Logo-SMC-03B
logoplaton

SELKARmerlin logo


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa