Smaller Default Larger

Na zaproszenie Radosława Korzeniewskiego, Wójta Gminy Dąbrówka oraz Anny Manieckiej, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, po raz kolejny naszą gminę odwiedziła p. Danuta Bałuk, wdowa po generale Stefanie Bałuku. Okazją było spotkanie podsumowujące uroczystości rocznicowe zrzutu żołnierzy cichociemnych na placówkę pod Kołakowem.


Uroczystości 72. rocznicy zrzutu żołnierzy na placówkę Imbryk w kołakowskim lesie, które odbyły się 9 kwietnia, były przygotowywane przez kilka tygodni. W ich organizację zaangażowało się duże grono społeczników z naszej gminy, przede wszystkim Ochotniczych Straży Pożarnych, a także wiele firm. Spotkanie 10 czerwca było okazją do podziękowania wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły na przygotowanie uroczystości.


Wzięli w nim udział przedstawiciele organizatorów, władz samorządowych, szkół i jednostek OSP z terenu gminy oraz firm zaangażowanych w organizację imprezy. Pani Danuta Bałuk, wdowa po gen. Stefanie Bułuku, pseud. Starba była gościem honorowym spotkania. Dziękując za przygotowanie uroczystości rocznicowych, które były nie tylko „akademią ku czci…” ale przede wszystkim lekcją historii dla dzieci i młodzieży oraz przedsięwzięciem angażującym i integrującym lokalną społeczność, Pani generałowa przekazała na ręce dyrektor Anny Manieckiej albumy fotograficzne autorstwa swojego męża Stefana Bałuka. Oba woluminy zadedykowała: „W imieniu mojego męża do młodzieży, którą kochał. Jego zawołanie: „do przodu i nigdy inaczej!”.


Organizatorami obchodów 72. rocznicy zrzutu żołnierzy Cichociemnych na placówkę odbiorczą „ Imbryk” pod Kołakowem, które odbyły się 9 kwietnia byli Wójt Gminy Dąbrówka - Radosław Korzeniewski, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Dąbrówka. Współorganizatorami: Fundacja „Sprzymierzeni z GROM”, GROM Group oraz Jarosław Dąbrowski z Kobyłki.

 

01
01
02
02
03
03
04
04
05
05
06
06
07
07
08
08
09
09
10
10

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

nck

starostwo

 MKiN2

pzz
Biblioteka Narodowa

LGRZZLOGO skansen 2012

logo-catl2
logo-karta

pr bibliotekfundacja-orange

Logo-SMC-03B
logoplaton

SELKARmerlin logo


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa